Pobyt v Nebi s jogou,nordic walkingom a prednáškou o divokých bylinách 30.4. – 2.5.2021

Čaká nás predĺžený víkend plný zážitkov a aktivít, ale tiež oddychu. Budeme bývať v zreštaurovaných chalúpkach na čarovnom mieste nad Banskou Štiavnicou, ktoré má poetický názov Nebo.

Piatok

Oficiálne vás privítame o 15:00 (ak však chcete, môžete prísť po dohode aj skôr), predstavíme sa navzájom, príjemnou formou sa budeme zoznamovať. Podvečer okolo piatej si zacvičíme jogu a po lekcii zostaneme pohodlne ležať a uvoľníme sa pri vedenej relaxácii – joganidre. Po relaxácii si dáme spoločne teplú večeru. Špeciálna ponuka na piatok: Od 11:00 do 14:00 pre záujemcov prebehne kurz nordic walkingu pre začiatočníkov, naučíte sa správny postoj a techniku chôdze s mnohými zdravotnými benefitmi. Kurz sa uskutoční pri minimálnej účasti 2 záujemcov.

Sobota

Ráno o pol ôsmej si zacvičíme príjemnú nenáročnú lekciu jogy zameranú na postupné prebudenie tela a ponaťahovanie sa. Nasledujú raňajky a po nich sa vyberieme na celodenný výlet s nordic walkingovými palicami na Sitno. Legendárne Sitno, kde sa vraj skrývajú Sitniansky rytieri, je najvyšším vrchom štiavnického pohoria (1002 m.n.m.) Je kolískou európskej pešej turistiky, už v roku 1860 tu vznikol prvý turistický spolok. Sú tu dobre značené trasy a zo Sitna sa nám otvorí nádherný výhľad, je tu rozhľadňa a turistická chata Andreja Kmeťa. Na vrchole si urobíme pauzu na občerstvenie a vrátime sa po inej turistickej trase. Po návrate si dáme krátky strečing, večeru a deň ukončíme relaxom v saune.

Nedeľa

O pol ôsmej jemná ranná joga, raňajky a nasleduje prednáška o jedlých divokých bylinách s Dodom Dobríkom, následne na prechádzke po záhrade si pozrieme/ochutnáme názorné ukážky divorastúcich zelenín. Obed vo forme teplej polievky. Okolo jednej hodiny sa rozlúčime Nebom.

Strava bude čerstvo pripravovaná domáca vegánska polpenzia. Variť a starať sa o vás budeme my dvaja: Edit a Dodo Dobríkovci. Edit Dobríková – lektorka jogy a nordic walkingu. Dodo Dobrík – grafický dizajnér, rečník na TEDx Bratislava o jedlých divokých burinách.

Cena za pobyt 275€ na osobu. V cene je ubytovanie, strava vo forme polpenzie (2x raňajky,2x večera,1x obedová polievka) 3 lekcie jogy, 1x joganidra, zapožičanie palíc na nordic walking, výlet na Sitno s technikou nordic walkingu, sauna, prednáška. Voliteľné: za príplatok 20€ – piatkový kurz nordic walkingu pre začiatočníkov. Doprava individuálna. Pobyt si rezervujete platbou 50% ceny: 135€. Doplatok 140€ do 15.3.2020. Prihlásený po 15.3.2021 platia celú sumu. Zrušenie pobytu do 31.3.2021 – vraciame celú platbu. Zrušenie do 16.4.2021 – storno 50% platby. Zrušenie po 16.4.2021 – storno 100% platby. Pre ďalšie info a prihlásenie kontaktuje sa na mail: edit@mayura.sk alebo telefonicky 0903 465 380