Lefkada 2021

Lefkada 2021

Relaxačný jogový pobyt na zelenom ostrove v Iónskom mori


24.06 – 1.07. 2021 – Agios Nikitas


 • ubytovanie 7 dní • 2 x denne lekcia jógy • letecká doprava
 • 180m od pláže • 1x joganidra • 3 dostupné pláže

Vitajte v Agios Nikitas

Malebná dedinka približne 20 minút jazdy od hlavného mesta, ktorá je obklopená hneď troma nádhernými a odlišnými plážami. Výborná poloha práve pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť. Hneď priamo na konci dedinky sa nachádza malá útulná plážička, alebo lepšie povedané zátoka.

Zo zátoky  sa viete dopraviť mini loďkami, lokálnymi nazývané tiež ako „taxiboat“, na panenskú pláž Milos beach,  ktorá je tak veľká, že si viete nájsť svoj kúsok súkromia.  Na túto pláž sa tiež viete dostať príjemnou prechádzkou z mesta cez les, približne 15 minút chôdze, ktorá Vás dovedie k dychvyrážajúcej scenérii, ktorá sa pred Vami zjaví. Treťou plážou je  pláž Kathisma. Túto pláž odporúčam ľuďom, ktorí preferujú živšiu atmosféru, veľa ľudí, ruch, bary s bazénmi a DJmi. Táto pláž je vzdialená pribižne 4 km od dediny. Buď na dlhšiu prechádzku, alebo si zoberiete miestny autobus, ktorý stojí neďaleko penziónu a dovezie Vás priamo na pláž.

Dedinka ako taká Vám ponúka veľa možností občerstvenia, či už máte chuť vyskúšať najznámejší grécky „fast food“ nazývaný pita gyros, alebo mäsko na paličke, známe ako suvlaki, alebo si chcete vychutnať morské plody s výhľadom na zapadajúce slnko nad horizontom, alebo len tak popíjať či už tradičnú domácu grécku vínovicu „tsipuro“ alebo miestne vínka. Taktiež sa v meste nachádza niekoľko supermarketov, malé obchodíky s čerstvým ovocím, zeleninou, obchodíky so suvenírmi a veľa ďalších. 


Denne joga

Každý deň budete mať možnosť zacvičiť si ráno a večer jogu. Užijeme si svieži morský vzduch a cvičenie pod holým nebom. Lekcie budú zamerané na zlepšenie postoja, uvoľnenie a natiahnutie skrátených svalov a posilnenie tých, ktoré sú obvykle zanedbané. Na každej lekcii si zacvičíme pozdrav Slnku a na záver zrelaxujeme v šavásane. Čaká nás meditačno relaxačný večer s joganidrou. Čo je to joganidra si môžete prečítať tu. Budeme mať priestor a čas na osobné rozhovory, vzájomnú inšpiráciu a zdieľanie.  Joga bude náročnosťou vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Lekcie povedie certifikovaná lektorka jogy Edit Dobríková (viac o lektorke tu). Podložky na cvičenie budú k dispozícii na mieste.


Ubytovanie

Rodinný penzión Afroditi, je situovaný na začiatku pešej zóny, len 180 metrov od pláže v malebnom mestečku Agios Nikitas, vzdialenom 12 km od hlavného mesta ostrova Lefkada.
Izby sú vybavené klimatizáciou, vynovenou kúpelňou, balkónom, postele majú nové matrace. Free wifi prístup v spoločnom priestore. Pobyt je bez stravy, ráno však bude k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie v podobe ovocia a croissantov.
Neďaleko od penzióna sa nachádza zastávka verejnej autobusovej dopravy, ktorú môžete využiť na cestovanie po ostrove, na návštevu hlavného mesta Lefkada, prístavneho mesta Nidri a ďalších nádherných miest a pláží ostrova.


Fakultatívne výlety

Celodenný výlet po vnútrozemí ostrova – Na výlete okrem iných zaujímavostí navštívime: Profitis Ilias
malý kostolík s úžasným panoramatickým výhľadom na východné pobrežie ostrova a okolité malé ostrovy ako napríklad ostrov Skorpios, ktorý donedávna patril rodine už zosnulého Aristotela Onassisa, gréckeho magnáta, taktiež známeho ako manžela Jackie Kennedy.
Okrem východného pobrežia sa pred vami rozpriestiera malá, ale veľmi známa dedinka menom Egklouvi, známa produkciou šošovice.

Celodenný výlet loďou po západnom pobreží ostrova – navštívime pláže nedostupné z pevniny.

Kurz varenia špecialít gréckej kuchyne, vedený gréckou kuchárkou
Zapožičanie skútra – 18 eur/deň (treba mať vodičský preukaz)


Doprava

24.6.


Odlet z letiska vo Viedni  o 13:30 spoločnosťou Laudamotion
Prílet na letisko 16:25 Preveza Aktion Lefkada

1.7.


Odlet 16:35 spoločnosťou Laudamotion z letiska Preveza
Prílet na letisko vo Viedni 17:30 miestneho času.


 • ubytovanie 7 dní • 2 x denne lekcia jógy • letecká doprava
 • 180m od pláže • 1x joganidra • 3 dostupné pláže

Cena

Cena zájazdu od 630 €  ( môže sa zmeniť, ak sa zmení cena letenky, cenu garantujeme do konca februára) zahŕňa: Leteckú dopravu z Viedne vrátane všetkých poplatkov a príručnej batožiny (príručná batožina s rozmermi 55x40x23 cm a váhou do  10 kg), transfer z letiska na miesto ubytovania, ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v apartmáne, malé ranné občerstvenie, cvičenie jogy 2x denne (6 dní), slovenský sprievodca počas celej doby pobytu.

Sumu za zájazd je možné rozdeliť na dve splátky. 

Možnosť priplatiť si k zájazdu: veľkú 20 kg batožinu do podpalubia, samostatné ubytovanie v apartmáne

V prípade, že máte záujem prihlásiť sa na zájazd, alebo máte záujem o viac informácií môžete nás kontaktovať na mailovej adrese edit@mayura.sk, telefonicky: 0903 465 380