Lefkada 2020 – Relaxačný jogový pobyt s výukou windsurfingu na zelenom ostrove v Iónskom mori


3.9. – 10.9. 2020 – Agios Ioannis


 • ubytovanie 7 dní • 2 x denne lekcia jógy • letecká doprava
 • priamo na pláži • 1x joganidra • škola windsurfingu

Vitajte v Agios Ioannis

Naše ubytovanie sa nachádza priamo na jednej z nádherných pláži ostrova. Ide o komplex niekoľkých apartmánov obklopený záhradou, niektoré z nich s výhľadom na more, iné do už spomínanej záhrady. 
Dlhá takmer 3 km piesková pláž Agios Ioannis miešaná s jemným štrkom a neopísateľnou tyrkysovou farbou mora je vzdialená od hlavného mesta približne 2,5 km ponúka priestor na krásne prechádzky počas západu slnka, výborné podmienky má aj pre milovníkov behu pre ich ranný beh v tichu, obklopení iba šumom mora.

Pláž je tiež vyhľadávaná a obľúbená medzi tými, ktorí obľubujú windsurfing a kitesurfing. Miestne bary ponúkajú počas dňa lehátka za poplatok. Slnečníky si budete môcť požičať v našom penzióne bez poplatku.

Na pláži je niekoľko taverničiek, typické grécke reštaurácie, ktoré ponúkajú čerstvé rybky, morské plody. Môžete vyskúšať najznámejší grécky „fast food“ nazývaný pita gyros, alebo mäsko na paličke, známe ako suvlaki. Taktiež sa v meste nachádza niekoľko supermarketov, malé obchodíky s čerstvým ovocím, zeleninou, obchodíky so suvenírmi a veľa ďalších. 


Denne joga

Každý deň budete mať možnosť zacvičiť si ráno a večer jogu. Užijeme si svieži morský vzduch a cvičenie pod holým nebom. Lekcie budú zamerané na zlepšenie postoja, uvoľnenie a natiahnutie skrátených svalov a posilnenie tých, ktoré sú obvykle zanedbané. Na každej lekcii si zacvičíme pozdrav Slnku a na záver zrelaxujeme v šavásane. Čaká nás meditačno relaxačný večer s joganidrou. Čo je to joganidra si môžete prečítať tu. Budeme mať priestor a čas na osobné rozhovory, vzájomnú inšpiráciu a zdieľanie.  Joga bude náročnosťou vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Lekcie povedie certifikovaná lektorka jogy Edit Dobríková (viac o lektorke tu). Podložky na cvičenie budú k dispozícii na mieste.


Ubytovanie

Izby v penzione Lazaris sú vybavené klimatizáciou, kúpelňou, kuchynkou s chladničkou, oddelené postele. Free wifi. Pobyt je bez stravy, ráno však bude k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie v podobe ovocia a croissantov.


Fakultatívne výlety

Celodenný výlet po vnútrozemí ostrova – Na výlete okrem iných zaujímavostí navštívime: Profitis Ilias
malý kostolík s úžasným panoramatickým výhľadom na východné pobrežie ostrova a okolité malé ostrovy ako napríklad ostrov Skorpios, ktorý donedávna patril rodine už zosnulého Aristotela Onassisa, gréckeho magnáta, taktiež známeho ako manžela Jackie Kennedy.
Okrem východného pobrežia sa pred vami rozpriestiera malá, ale veľmi známa dedinka menom Egklouvi, známa produkciou šošovice.

Celodenný výlet loďou po západnom pobreží ostrova – navštívime pláže nedostupné z pevniny.

Kurz varenia špecialít gréckej kuchyne, vedený gréckou kuchárkou
Zapožičanie paddle boardu, kajaku a windsurfingu – a iného športového vybavenia.

Pozrite si galériu fotografií z minuloročnej dovolenky


Doprava

3.9.

Odlet z letiska vo Viedni  o 13:30 spoločnosťou Laudamotion
Prílet na letisko Preveza, na ostrove Lefkada 16:30 gréckeho času (časový posun +1 hodina)
Transfer z letiska k ubytovaniu – cca 30 minút

10.9.

Odlet z letiska Preveza 16:50 spoločnosťou Laudamotion.
Prílet na letisko vo Viedni 17:45 miestneho času.


 • ubytovanie 7 dní • 2 x denne lekcia jógy • letecká doprava
 • priamo na pláži • 1x joganidra • škola windsurfingu

Cena

Cena zájazdu – máte dve možnosti

Relaxačný pobyt od 650 €  ( môže sa zmeniť, ak sa zmení cena letenky) zahŕňa: Leteckú dopravu z Viedne vrátane všetkých poplatkov a príručnej batožiny (príručná batožina s rozmermi 55x40x23 cm a váhou do  10 kg), transfer z letiska na miesto ubytovania, ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v apartmáne, malé ranné občerstvenie, cvičenie jogy 2x denne (6 dní), slovenský sprievodca počas celej doby pobytu

Pobyt s výukou windsurfingu od 750€ v cene je všetko ako v Relaxačnom pobyte plus lekcie windsurfingu, 3 hodiny denne.

Sumu za zájazd je možné rozdeliť na dve splátky. 

Možnosť priplatiť si k zájazdu: veľkú 20 kg batožinu do podpalubia, samostatné ubytovanie v apartmáne

V prípade, že máte záujem prihlásiť sa na zájazd, alebo máte záujem o viac informácií môžete nás kontaktovať na mailovej adrese edit@mayura.sk, telefonicky: 0903 465 380