Lefkada 2021 – Relaxačný pobyt s jogou a nordic walkingom na zelenom ostrove v Iónskom mori


1.7. – 8.7. 2021 – Agios Ioannis


 • ubytovanie 7 dní • denne lekcia jógy • letecká doprava
 • nordic walking • 1x joganidra • bazén

Vitajte v Agios Ioannis

Grécko konečne oznámilo deň otvorenia krajiny pre turistov, a to 15.5. pod názvom All you want is Greece, z čoho máme nesmiernú radosť. Na vstup do krajiny bude treba buď očkovanie alebo negativny PCR test, či potvrdenie o prekonaní ochorenia.
My sme si už dopredu pre vás pripravili dovolenku a čakali len na tento magický dátum. Asi sa zhodneme, že všetci potrebujeme oddych pre telo aj myseľ, a preto sme sa rozhodli aj v rámci vášho komfortu a pocitu bezpečia, urobiť tohtoročnú dovolenku v krásnom prostredí Voula residence, kde budeme sami, s vlastným vstupom a vlastným bazénom.

Objekt má vlastnú bránu, každé štúdio má samostatný vchod. Tak ako v roku 2019 boli všetky spoločné aktivity organizované len pre našu uzavretú skupinu, tak to bude aj tento rok. A keďže si zakladáme na osobnejšom prístupe, dávame prednosť menším skupinám. Myslíme si, že je s momentálnou situáciou vo svete ideálny spôsob ako si oddýchnuť bez stresu a obáv. Tento rok nám pomáha aj letecká spoločnosť, ktorá otvorila novú letovú linku na miestne letisko. Čiže čas presunu od privítania na letisku až po miesto ubytovania bude trvať cca 20 minút a bude zabezpečený súkromným transferom.

Pláž je vzdialená od ubytovania 6 minút chôdze po rovine. Je ocenená modrou vlajkou, dlhá 2,5 km, vynikajúca na naše nordic walkingové tréningy. Je tiež vyhľadávaná a obľúbená medzi tými, ktorí obľubujú windsurfing a kitesurfing. Miestne bary ponúkajú počas dňa lehátka za poplatok. Slnečníky si budete môcť požičať v našom penzióne bez poplatku.

Na pláži je niekoľko taverničiek, typické grécke reštaurácie, ktoré ponúkajú čerstvé rybky, morské plody. Môžete vyskúšať najznámejší grécky „fast food“ nazývaný pita gyros, alebo mäsko na paličke, známe ako suvlaki. Taktiež sa v blízkosti nachádza supermarket.


Denne joga a nordic walking

Každý deň budete mať možnosť zacvičiť si jogu a trénovať nordic walking. Užijeme si svieži morský vzduch a cvičenie pod holým nebom. Lekcie budú zamerané na zlepšenie postoja, uvoľnenie a natiahnutie skrátených svalov a posilnenie tých, ktoré sú obvykle zanedbané. Čaká nás meditačno relaxačný večer s joganidrou. Čo je to joganidra si môžete prečítať tu. Budeme mať priestor a čas na osobné rozhovory, vzájomnú inšpiráciu a zdieľanie.  Joga bude náročnosťou vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Lekcie povedie certifikovaná lektorka jogy a nordic walkingu Edit Dobríková (viac o lektorke tu). Podložky na cvičenie budú k dispozícii na mieste.


Ubytovanie

Izby vo Voula villas sú vybavené klimatizáciou, kúpelňou, kuchynkou s chladničkou a základným vybavením (panvice, hrnce). Free wifi. Pobyt je bez stravy, ráno však bude k dispozícii káva, čaj a malé občerstvenie v podobe ovocia a croissantov.


Fakultatívne výlety

Celodenný výlet po vnútrozemí ostrova – Na výlete okrem iných zaujímavostí navštívime: Profitis Ilias
malý kostolík s úžasným panoramatickým výhľadom na východné pobrežie ostrova a okolité malé ostrovy ako napríklad ostrov Skorpios, ktorý donedávna patril rodine už zosnulého Aristotela Onassisa, gréckeho magnáta, taktiež známeho ako manžela Jackie Kennedy.
Okrem východného pobrežia sa pred vami rozpriestiera malá, ale veľmi známa dedinka menom Egklouvi, známa produkciou šošovice.

Celodenný výlet tradičnou gréckou loďou spojený s paddle boardom po východnom pobreží ostrova. Počas plavby po iónskom mori medzi okolitými malými obývanými aj neobývanými ostrovčekmi nás kapitán Spiros zoberie na krásne miesta, zakotvíme v malých zátokách s azúrovou vodou, preskúmame okolie na paddleboardoch, alebo budeme ležať na pláži, šnorchlovať a hladať mušle. Zastavíme na ostrove Meganisi, kde sa poprechádzame v malebných uličkách a dáme si obed v miestnej reštaurácii s výhľadom na more a Lefkadu.

Kurz varenia špecialít gréckej kuchyne, vedený gréckou kuchárkou
Zapožičanie paddle boardu, kajaku a windsurfingu – a iného športového vybavenia.

Pozrite si galériu fotografií z dovolenky 2019


Doprava

1.7.

Odlet z letiska vo Viedni  o 13:20
Prílet na letisko Preveza, na ostrove Lefkada 16:10 gréckeho času (časový posun +1 hodina)
Transfer z letiska k ubytovaniu – cca 30 minút

8.7.

Odlet z letiska Preveza 16:35 spoločnosťou Laudamotion.
Prílet na letisko vo Viedni 17:30 miestneho času.


 • ubytovanie 7 dní • denne lekcie jógy • letecká doprava
 • nordic walking • 1x joganidra • bazén

Cena

Cena zájazdu

Relaxačný pobyt od 680 €  (môže sa zmeniť, ak sa zmení cena letenky) zahŕňa: Leteckú dopravu z Viedne vrátane všetkých poplatkov a príručnej batožiny (príručná batožina s rozmermi 55x40x23 cm a váhou do  10 kg), transfer z letiska na miesto ubytovania, ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v apartmáne, malé ranné občerstvenie, cvičenie jogy a nordic walking denne – podla záujmu vyberieme aktivity (6 dní), slovenský sprievodca počas celej doby pobytu

Sumu za zájazd je možné rozdeliť na dve splátky. 

Možnosť priplatiť si k zájazdu: veľkú 20 kg batožinu do podpalubia, samostatné ubytovanie v apartmáne

Pobyt pre vás pripravujeme v spolupráci s www.kalimera.sk a www.kinissis.gr. V prípade, že máte záujem prihlásiť sa, alebo máte záujem o viac informácií môžete nás kontaktovať na mailovej adrese edit@mayura.sk, telefonicky: 0903 465 380