Víkend môže byť malou dovolenkou a na našej víkendovej joge si doprajeme to, čo nám zhon v týždni nedopraje, čas na uvoľnenie sa, pozornosť k dychu, precítenie pozícií. Dáme nášmu telu a mysli to čo potrebuje.
Začneme dychovými cvičeniami, povieme si a aj prakticky vyskúšame ako sa pomocou dychu skľudniť a zbaviť sa stresu. Plynulo od jednoduchších pohybov sa rozhýbeme. Otvorený hrudník nám pomáha k ľahšiemu dýchaniu, naše telo vyžaruje sebavedomie, naše srdce je otvorené. Zameriame sa na strečing prsných svalov a trapézov a zároveň na posilnenie svalov spodných lopatiek, ktoré nám pomáhajú držať sa vystretý a nehrbiť sa.
V závere nás čaká cca. 15 minútová vedená relaxácia v joganidre, kedy telo v uvoľnení spracuje a zužitkuje všetky podnety z cvičenia, obnoví sa náš prirodzený tep a rytmus dychu. Relaxácia má hlboký účinok na našu myseľ, ak pozorne počúvame a nasledujeme pokyny počas relaxu, postupne sa skľudníme, stíšime a možno úplne vypneme naše rozlietané myšlienky. Takto si vieme dopriať akoby kratučkú dovolenku a zregenerovať sily.
Na mieste bude pripravený pitný režim, čaje a citronáda. Podložky, vankúšiky a deky sú pre vás pripravené v Mayura, stačí prísť v pohodlnom oblečení na cvičenie.

 

Trvanie 1 a pol hodiny. Začíname o 16:00.
Cena 15€.    

Prihlásiť sa treba mailom: edit@mayura.sk
tel. 0903 465 380
Miesto máte rezervované po úhrade plnej sumy na účet SK68 0200 0000 0018 0611 1951