Víkend môže byť malou dovolenkou a na našej víkendovej joge si doprajeme to, čo nám zhon v týždni nedopraje, čas na uvoľnenie sa, pozornosť k dychu, precítenie pozícií. Dáme nášmu telu a mysli to čo potrebuje.
Začneme dychovými cvičeniami a rozcvičkou. Plynulo od jednoduchších pohybov sa rozhýbeme, dôraz dáme na pohybové vyživenie našej chrbtice. Chrbtica je naša opora, ale zároveň potrebujeme, aby bola dostatočne pružná a pohyblivá. To bude zámerom našej lekcie, od predklonov prejdeme k záklonom a úklonom, rotácie našu chrbticu akoby vyžmýkajú a zároveň nás nasmerujú k lepšiemu, vystretejšiemu držaniu tela.
V závere nás čaká cca. 15 minútová vedená relaxácia v joganidre, kedy telo v uvoľnení spracuje a zužitkuje všetky podnety z cvičenia, obnoví sa náš prirodzený tep a rytmus dychu. Relaxácia má hlboký účinok na našu myseľ, ak pozorne počúvame a nasledujeme pokyny počas relaxu, postupne sa skľudníme, stíšime a možno úplne vypneme naše rozlietané myšlienky. Takto si vieme dopriať akoby kratučkú dovolenku a zregenerovať sily.
Na mieste bude pripravený pitný režim, čaje a citronáda. Podložky, vankúšiky a deky sú pre vás pripravené v Mayura, stačí prísť v pohodlnom oblečení na cvičenie.

 

Trvanie 1 a pol hodiny. Začíname o 16:00.
Cena 15€.    

Prihlásiť sa treba mailom: edit@mayura.sk
tel. 0903 465 380
Miesto máte rezervované po úhrade plnej sumy na účet SK68 0200 0000 0018 0611 1951